ciekawe i użyteczne informacje na temat stosowania plastrów z borowinyPlastry borowinowe W dzisiejszych czasach coraz chętniej korzystamy z ekologicznych środków leczniczych i do pielęgnacji. Receptury naszych babć przeżywają drugie życie. Jeśli poszukujesz skutecznego produktu o naturalnym składzie, koniecznie zainteresuj się plastrami borowinowymi.
Plastry borowinowe - co to jest? Jak sama nazwa mówi, plastry borowinowe zawierają borowinę. Jest to peloid naturalny, czyli składnik pochodzący z wnętrza ziemi, który został rozdrobniony i wymieszany z wodą. Borowina ma czarny kolor, nie posiada właściwości zapachowych, a wyglądem przypomina błotko.
Do czego służą plastry borowinowe?Plastry borowinowe w swoim składzie zawierają między innymi enzymy, białka, fitohormony, kwas huminowy, dzięki czemu mają silne działanie terapeutyczne. Wykorzystuje się je w zwalczaniu stanów zapalnych, przy zwiększeniu ukrwienia, w walce z niedowładem kończyn. Oprócz tego działają bakteriostatycznie, rozluźniają napięcie mięśni, regenerują tkanki oraz uśmierzają ból. Plastry borowinowe od lat stosuje się przy leczeniu schorzeń reumatycznych, zwłaszcza u osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą przyjmować leków. Dzięki składnikom aktywnym produkt ten leczy schorzenia ginekologiczne, choroby narządów wewnętrznych, a także są przydatne w walce z chorobami skóry: łuszczycą i stanami zapalnymi. Plastry borowinowe wielkim zainteresowaniem cieszą się również wśród sportowców, ponieważ mają zbawienny wpływ na leczenie stanów pourazowych i po kontuzjach.
Sposób użyciaPlastrów borowinowych można bezpiecznie używać samemu w domu, a korzystanie z nich jest bajecznie proste! Najpierw należy pojedynczy plaster zanurzyć w ciepłej wodzie i ogrzewać przez 15 minut do temperatury 40 stopni Celsjusza. Potem obcina się krótsze boki opakowania i przecina wzdłuż. Gotowy produkt nakłada się na oczyszczoną skórę. Pamiętajcie, żeby nie usuwać folii. Borowina jest ciepłolubna, więc konieczne jest, by okład okryć kocem. Po 30 minutach można zmyć produkt. Serie zabiegów powinno się wykonywać regularnie 2-4 razy w tygodniu przez miesiąc. Nie każdy wie, że plastry borowinowe stosuje się również jako okłady na zimno. Sposób ten wykorzystuje się w przypadku urazów mechanicznych czy przeciążenia stawów. Produkt należy schłodzić w lodówce przez godzinę, a później nałożyć w miejsce
schorzenia i owinąć ręcznikiem na pół godziny.
Nie tylko zdrowie, ale i pięknoBorowina to jeden z najlepszych sposobów na walkę z największym nieprzyjacielem kobiety –cellulitem. Zasada stosowania plastrów w tym przypadku jest następująca: okład stosuje się na ciepło, a zabieg trwa do godziny. Specyfik przyspiesza metabolizm, dzięki czemu następuje wydalenie toksyn z organizmu, co niweluje tzw. „pomarańczową skórkę”. Po jednej serii okładów można stracić do 0,7 cm obwodu ud. Jeżeli w trakcie zabiegu wykona się masaż, to efekty będą jeszcze lepsze.
Produkt nie dla każdegoIstnieją przeciwwskazania do stosowania plastrów z borowiną. Produkt ten nie jest odpowiedni dla osób, u których zdiagnozowano nowotwór, choroby serca, nadciśnienie. Nie powinno się używać okładów w trakcie gorączki oraz na uszkodzoną skórę, z otwartymi ranami, rozcięciami itp.
Wiadomość z dnia: 27-09-2020