SANATORIUM W DOMU - pasta i plastry borowinowe.
zamów: e-mail: abapol@abapol.pl tel: 505 222 765
Pasta borowinowa - z czym to się je?
Ciągły stres, pęd, brak czasu dla siebie to zmory współczesnego człowieka. Lubimy dbać o siebie, ale jak znaleźć czas i pieniądze na drogie zabiegi kosmetyczne? Rozwiązaniem jest pasta borowinowa!
Pasta borowinowa - co to właściwie jest?
Borowina to rodzaj torfu, powstaje w wyniku rozkładu roślinności bagiennej. Co ciekawe, w Polsce znajdują się jedne z najlepszych jakościowo złóż, a borowinę w naszym kraju użyto w celach leczniczych po raz pierwszy już w 1858 roku. Produktem z borowiny jest bohaterka artykułu – pasta borowinowa. Ma ona gładką konsystencję, swoim wyglądem przypomina błoto, jest bezzapachowa, a w składzie zawiera szereg substancji czynnych: bituminy, krzemionkę, kwasy huminowe, mikro i makroelementy oraz sole. To dzięki nim pastę borowinową można określić czarnym cudem.
Działanie lecznicze
Pasta borowinowa od lat stosowana jest w sanatoriach i gabinetach rehabilitacyjnych, na przykład w Ciechocinku, Dusznikach-Zdroju, Międzyzdrojach czy Lądek-Zdroju. Produkt ten używany jest w leczeniu zapaleń stawów, stanów pourazowych oraz bólu kręgosłupa. Działa rozgrzewająco, a zawarte w borowinie kwasy organiczne działają bakteriobójczo i mają właściwości ściągające.
Zabiegi pastą borowinową
Nie wszyscy niestety mogą pozwolić sobie na tygodniowy wyjazd do uzdrowiska. Na szczęście pastę borowinową można bezpiecznie stosować w domu. Specyfik ten jest skuteczny w walce z cellulitem. Na oczyszczoną skórę należy nałożyć równomierną warstwę produktu. Następnie nogę owija się folią spożywczą. Borowina bardzo lubi ciepło, więc konieczne będzie założenie spodni lub przykrycie ciała kocem. Po godzinie można zmyć produkt. Efekty po zastosowaniu pasty borowinowej widać od razu – po pierwszym zabiegu traci się do 0,7 cm w obwodzie ud. Należy pamiętać, by po zabiegu użyć balsamu lub kremu z kofeiną, która silnie pobudza układ limfatyczny.
Domowe SPA
Dzięki paście borowinowej możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Produkt idealnie nadaje się jako maseczka do twarzy o działaniu silnie oczyszczającym i zmniejszającym pory. Specyfik powinno się nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na maksymalnie piętnaście minut. Ważne, by po zmyciu maski użyć kremu nawilżającego. Pastę borowinową można stosować również jako peeling do ciała, sprawdzi się do usuwania martwego naskórka, na przykład po depilacji nóg. W domu jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować również kąpiel borowinową. W tym celu należy rozpuścić około 0,5–1 kg pasty w wodzie o temperaturze 45 stopni Celsjusza. Powstała zawiesina pobudza ciało do wydalenia zbędnych produktów materii oraz działa energetyzująco na skórę. Taka kąpiel uśmierza również bóle stawów czy pleców. Pamiętajmy jednak, że po zabiegu trzeba uważać na odpływ, żeby nie zapchać wanny.
Przeciwskazania
Pomimo wielu zalet pasta borowinowa nie może być stosowana przez każdego. Z zabiegów borowinowych nie powinny korzystać kobiety w trakcie miesiączki, chorzy z niewydolnością krążenia, cierpiący na nadczynność tarczycy i osoby z uszkodzeniami skóry, na przykład ranami i oparzeniami. Pasty nie należy nakładać także w okolicach serca.
Strona: [1] / 1 |